Nadchádzajúce podujatia

AVATAR
streda 06.03.2024 @19:00
18:15  doors VIP18:30 doors19:30 - 20:15 ÆTHER REALM20:45 - 22:50 AVATARTemní, blázniví heavy vizionáři AVATAR se vrací do Evropy se svým velkým turné The Great Metal Circus. Jejich show pohostí bratislavská hala Majestic.AVATAR vznikli v roce 2001 pod názvem Lost Soul. Kvintet z Göteborgu začínal jako melodic deathmetalová kapela (taky odjel turné s Dismember nebo Impaled Nazarene), ale později se do zvuku kapely propracovalo mnoho další vlivů, např. groove metal nebo industrial rock.Ty je posunuly blíže velkému publiku, ačkoli to v žádném případě neznamená, že by švédská skvadra hrála podbízivě nebo přístupně. Furt je pro ně příznačná netečnost, nestálost a neočekávatelnost, jak se od někoho, kdo ve svém koktejlu inspirací přiznává In Flames, Marilyn Manson, ABBA, Strapping Young Lad, Ministry, Rammstein, Beatles nebo Meshuggah, dá čekat.AVATAR už ale nejsou jen evropskou kapelou. Aktuálně se nachází v zámoří na turné s Ice Nine Kills a In This moment a také poprvé za svou kariéru ukořistili 1. místo i v americkém žebříčku Billboard se singlem „The Dirt I'm Buried in“.A co k nadcházejícímu evropskému turné řekl zpěvák Johannes Eckerström? „Každé turné je provázeno velkým očekáváním. Nepatřili bychom na scénu, kdybychom nebyli pokaždé nadšení. A tentokrát jsem nadšený možná ještě o něco víc. Návrat na evropská pódia jsme loni připravovali velmi dlouho a byla to největší věc, kterou jsme kdy udělali. Nyní během 35 koncertů zaplníme i spoustu míst, která jsme dlouho toužili navštívit. Nemůžeme se dočkat, až vás uvidíme!"---------AVATAR6. 3. 2024 – Bratislava, Majestice-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/643Předprodej vstupenek začíná v pátek 29. září v 11:00 a poběží i v síti Ticketportal.sk, pro jejich fanklub Avatar Country bude exkluzivně zahájen už ve středu 27. září.
CRADLE OF FILTH
štvrtok 07.03.2024 @18:30
Legendárna britská metalová kapela Cradle of Filth sa po piatich rokoch vracia na slovenské pódiá a to rovno s dvomi vystúpeniami v rámci turné Necromantic Fantasies. Tento jedinečný koncertný zážitok môžu fanúšikovia temného metalu uvidieť v termínoch 7. marca 2024 v Majestic Music Clube v Bratislave a 8. marca 2024 v Collosseum klube v Košiciach.Cradle of Filth je jednou z najikonickejších kapiel black metalového žánru. Skupina postupne prešla vývojom a momentálne má viac bližšie k symfonickému či gotickému metalu. Ich kontroverzný a provokatívny prístup k hudbe z nich spravil legendy už na prelome milénií. S hitmi ako "Nymphetamine," "Her Ghost in the Fog" a "From the Cradle to Enslave" si získali milióny fanúšikov po celom svete.Na týchto koncertoch Cradle of Filth ich podporia špeciálni hostia Wednesday 13, ktorí zahrajú veci z obdobia kapely Murderdolls. Tú založili Wednesday 13 spoločne s Joey Jordisonom na gitare, zosnulým bubeníkom slávnych Slipknot. Predskakovať im budú talianski Sick N' Beautiful, ktorí prinesú svoj jedinečný mix alternatívneho metalu a rocku. To zaručuje, že oba večery budú plné energie a nezabudnuteľných vystúpení. Fanúšikovia by nemali váhať, pretože lístky na koncerty Cradle of Filth sú vždy veľmi žiadané a pri nízkych kapacitách klubov je možné, že sa koncerty rýchlo vypredajú.
Night of Miracles: Shlømo
piatok 08.03.2024 @22:00
Headlinerom v poradí tretej Noci zázrakov bude francúzsky umelec, predstaviteľ žánru hardtechno, Shlømo.O support sa postarajú osobnosti slovenskej techno scény Hasky, Signate a Dark Euphory.
THERION - LEVIATHAN TOUR 2024 + special guests
štvrtok 14.03.2024 @19:00
Švédska symphonic metalová legenda sa vracia na Slovensko !!!Priekopníci symfonického metalu, legendárny THERION prichádza v rámci európskeho turné naSlovensko predstaviť najnovší počin, vysoko hodnotenú trilógiu LEVIANTHAN. Nebudú chýbať ani najväčšie hity kapely !Therion, ktorý výrazným spôsobom ovplyvnil dva subžánre death a symphonic metal, netreba zvlášť predstavovať. Kapela pôsobí na metalovej scéne už pozoruhodných 35 rokov, vydala celkom 19 albumov a odohrala nespočetné množstvo koncertov. Medzi dnes už legendárne albumy tejto kapely možno zaradiť Theli“ (1996), „Vovin“ (1998), „Lemuria“ a „Sirius B“ (2004), „Gothic Kabbalah“ (2007). A našliapnuté medzi nich rozhodne má aj trilógia „Leviathan“, ktorej prvá časť vyšla v januári 2021, druhá v októbri 2022 a tretia vychádza 15. decembra 2023.Do Bratislavy príde kapela so špeciálnymi hosťami, ktorí bude predstavení neskôr.
AFTERD4RK w/ OGUZ
piatok 15.03.2024 @21:00
𝐎𝐆𝐔𝐙 — to je holandský DJ & producent, ktorý po prvý krát zavíta na Slovensko už 15.3.2024, kde sa predstaví v klube MMC na akcii AFTERD4RK. Priprav sa na poriadnu nálož ostrých kopákov a vysokého BPM. Vidíme sa na mieste činu. • • VIP + STAGE • Prístup na pódium (za DJ) • VIP vstup, bez čakania v rade — • VIP ++ • VIP stoly + sedenie s výhľadom na stage • VIP vstup, bez čakania v rade • VIP bar • VIP toaleta • VIP fajčiarsky priestor • Šatňa zdarma * Upozornenie: lístok VIP++ neobsahuje prístup na pódium. • 🇬🇧 • VIP + STAGE • Stage access (behind the DJ) • VIP entrance, without waiting in queue — • VIP ++ • VIP tables + seating with a view of the stage • VIP entrance, without waiting in queue • VIP bar • VIP toilet • VIP smoking area • Free cloakroom * VIP++ ticket does not include access to the stage. • — 𝐋𝐈𝐍𝐄 𝐔𝐏 — • 𝐎𝐆𝐔𝐙 🇳🇱 + SUPPORT DJs budú oznámení neskôr. • — Táto udalosť obsahuje vizuálne efekty, ktoré môžu potenciálne vyvolať záchvaty u ľudí s fotosenzitívnou epilepsiou. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu termínu alebo zrušenie akcie. This event contains visual effects which may potentially trigger seizures for people with photosensitive epilepsy. The organizer reserves the rights to change the date or cancel the event.
SIMA - "BEJBY TOUR on heels" - Bratislava
sobota 16.03.2024 @19:00
SIMA po dvoch singloch “Forever young” a “Bejby”, vyráža na turné po 3 slovenských a 3 českých mestách, kde zaspieva naživo svoje najúspešnejšie skladby a zároveň s úplne novou choregrafiou na heelskach so svojimi tanečníčkami. ➡ V MMC v Bratislave - 16.3.2024 predstaví SIMA svoju úplne novú špeciálnu show. Túto show môže vidieť v tejto zostave EXKLUZÍVNE iba na tomto turné. Toto turné bude mať spolu iba 6 zastávok a práve preto tu nemôžeš chýbať 🙂 ______________________________________________________ Predskokani: DJ Lančo ______________________________________________________ VSTUPENKY: KLASICKÝ: 1. vlna - 14,90 € 2. vlna - 16,90 € 3. vlna - 17,90 € V.I.P. - 27,90 € V.I.P. GOLD - 34,90 eur __________________________________________________________ V.I.P. OBSAHUJE: - miesto státia v prvých radách pred stageom vo VIP sektore - prednostné fotenie so Simou __________________________________________________________ V.I.P. GOLD OBSAHUJE: - Voľné sedenie na balkóne s vlastným barom a WC - Výhľad z hora na celé pódium - prednostné fotenie so Simou ______________________________________________________ ➡ VSTUP je 15 + (treba sa preukázať občianskym preukazom) pod 15 rokov len v sprievode dospelej osoby, ktorá si berie za maloletú osobu plnú zodpovednosť a má 18+ ➡ Zmena vstupenky na iný koncert nie je možná ➡ Časový harmonogram : 20:00 - otvorenie brán priestoru 20:15 - fotenie s VIP 21:00 - predskokan - DJ Lančo 22:00 - SIMA koncert 23:00 - afterparty ______________________________________________________ ➡ MMC / BRATISLAVA ➡ 16.3.2024 Vstupenky po zakúpení na konkrétne miesto koncertu, nie je možné následne zamieňať za iné miesto koncertu! Preto pred zakúpením lístka dobre zvážte výber miesta
U.D.O. - Touchdown Europe Tour 2024
utorok 19.03.2024 @19:00
Touchdown Europe Tour je názov pripravovaného turné, na ktorom sa v bratislavskom klube MMC predstaví nesmrteľný spevák a žijúca legenda heavy metalu Udo Dirkschneider. Najskôr pôsobil v dnes už kultovej kapele Accept, ale už dlhé roky funguje sólovo pod vlastnou značkou U.D.O. Tam mu od roku 2015 robí spoločnosť aj jeho syn a zároveň bubeník Sven Dirkschneider. Turné bude na podporu aktuálneho albumu s názvom Touchdown (2023) (https://www.youtube.com/watch?v=p5bfVyWcaH8) a fanúšikovia si budú môcť vychutnať osvedčené hity ako aj čerstvú tvorbu kapely. O kvalite novinky svedčí aj množstvo pozitívnych recenzií a historicky najlepšie umiestnenie v rebríčkoch predajnosti napríklad doma v Nemecku či vo Švajčiarsku. V Bratislave sa zastaví 19. marca 2024 a okrem svojho nezameniteľného vokálu privezie aj gitaristov Andreya Smirnova a Fabiana Dee Dammersa, bubeníka idúceho v otcových šlapajách Svena Dirkschneidera a legendárneho basgitaristu, s ktorým hrával ešte v Accept Petra Baltesa.Cena vstupenky na mieste sa bude zvyšovať.VIP zahŕňa:- Vlastný bar- Vlastné toalety- Najlepší výhľad
MONKEY BUSINESS …ale stejně je to nádhera TOUR 2024
štvrtok 21.03.2024 @20:00
Na kultúrnej fronte kľud? Ale kdeže! Kultúra je veľmi dôležitá, bez nej by sme boli načisto stratení. MONKEY BUSINESS sú si toho dobre vedomí a preto vyráťajú na turné s láskyplným názvom “…ale stejně je to nádhera…” Tour 2024 s cieľom prispieť aj svojou troškou do česko-slovenského kultúrneho mlyna. Jediná zastávka turné na Slovensku bude 21.3.2024 v bratislavskom klube MMC.
Giant Rooks
piatok 22.03.2024 @20:00
Po absolvovaní tých najväčších európskych festivalov ako Rock im Park, Rock am Ring, Lollapalooza, či Reading / Leeds ohlasujú Giant Rooks nový, v poradí už druhý, štúdiový album „How Have You Been?“ a zároveň aj veľké európske turné, v rámci ktorého navštívia 22. marca 2024 aj bratislavské MMC. Vstupenky ( 26,40 EUR ) sú k dispozícií od piatka, 29.9.2023 od 10:00 hod., na lístocheck.sk
MIRAI - sLOVEnsko tour 2024
sobota 23.03.2024 @19:00
Kapela MIRAI mieri po vlaňajšom úspechu opäť na SlovenskoMIRAI, aktuálne najpopulárnejšia česká kapela, ktorá sa stáva čím ďalej obľúbenejšou aj na Slovensku, oznamuje ďalšiu zahraničnú šnúru. Od posledného turné uplynul už takmer rok a vzhľadom na veľký úspech sa obľúbená štvorica z Frýdku-Místku po vypredanom halovom turné ARENA TOUR rozhodla na Slovensko vrátiť.Tentokrát MIRAI sľubuje intímny a živelný zážitok z klubového prostredia a nový repertoár. Kapela nedávno vydala energickú pecku summer love a nekonvenčný song dopis, ktoré sú prvými ochutnávkami z pripravovanej dosky. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť ako na všetkým známe rádiové hity ako napríklad Vedle tebe usínám alebo Chci tančit, ale aj na novinky, ktoré ašpirujú na podobný úspech.
BORIS GREBENŠČIKOV
utorok 26.03.2024 @19:00
Борис Гребенщиков // БГ+ с новой программой: БОГРУКИНОГ и лучшие песни всех временБорис Гребенщиков и группа БГ+ отправляются в концертный тур с новой программой, в которую войдет новый альбом БОГРУКИНОГ и лучшие песни "Аквариума" всех времен.БГ+ возник в год 50-летия "Аквариума", когда группе пришлось прекратить свою деятельность из-за войны в Украине. В новый состав входят, помимо БГ, клавишник Константин Туманов, басист Александр Титов, перкуссионисты Лиам Брэдли и Глеб Гребенщиков, флейтист Брайан Финнеган и скрипач Андрей Суротдинов.БГ+ начали давать концерты в марте 2022 года, и каждое выступление музыкантов стало еще одним высказыванием против войны.Новый мини-альбом БГ+ БОГРУКИНОГ вышел совершенно неожиданно - не было ни предварительных анонсов, ни объявлений. В альбом вошли четыре песни "Не Стой Над Душой, Мама", "Черный Лебедь", "Незабыто", "Минск Пинск и Северодвинск". Эти песни были написаны Гребенщиковым после очень длительного перерыва. Как говорил сам музыкант, после начала войны в Украине он долго не мог писать.Борис Гребенщиков сразу после 24 февраля 2022 года выступил с осуждением нападения России на Украину. А БОГРУКИНОГ стал одним из мощнейших антивоенных высказываний последних полутора лет. Песни из этого мини-альбома - это на самом деле рассказ о современной России и развязанной ей войне.Помимо песен из нового альбома Гребенщиков и БГ+ на предстоящих концертах исполнят самые любимые своими поклонниками и лучшие песни легендарного "Аквариума".Полное расписание концертов на сайте bgplus.live
MR. BIG - THE BIG FINISH
sobota 06.04.2024 @19:30
V rámci rozlúčkové svetového turné sa po prológu na Ázijskom kontinente na budúci rok presunie aj do Európy! MR. BIG nás naposledy prevedie prierezom svojej úspešnej kariéry, iste nebude chýbať aj globálny hit No.1  „To be with you“ , alebo „Wild world“ . Okrem skvelých skladieb bude zážitkom sledovať aj virtuózne inštrumentálne výkony členov MR. BIG so skvelým Ericom Martinom za mikrofónom.MR. BIG vystúpia v zložení: Eric Martin          spevPaul Gilbert        gitaryBilly Sheehan    basaNick DiVirgilio    bicie MR. BIG // OFFICIAL SITE (mrbigsite.com)Facebookyoutube.com/channel/UCMKoGNPOfhxwTc-7XcNuBMwMrBigVEVO - YouTubeMr. Big (@mrbig_music) • Fotky a videá na Instagrame
JELEN
štvrtok 11.04.2024 @19:00
Celý rok 2023 sa nesie v znamení osláv 10 rokov existencie skupiny. Hudobného súboru, ktorý svojimi piesňami dokázal osloviť fanúšikov naprieč všetkými generáciami. Len počas jednej dekády odohral viac ako 1000 vystúpení. Hity ako Magdaléna, Jelen, Čo bolo ďalej, Pokojná ako voda, Ešte jednu noc, zľudoveli. Tiež nový album Jelen-ov sa nesie v narodeninovom duchu. Album Všetko bude dobrý vydáva 6. októbra Singlton. Kapela dosku pokrstí a predstaví naživo na svojom narodeninovom koncerte 2. decembra v O2 aréne. Skupina si na natáčanie pozvala množstvo zaujímavých, ale aj nečakaných hostí. Cez skutočné legendy, ako sú Jiří Pavlica a Hradišťan alebo Robert Křesťan s Druhou trávou. Od priateľov z Rybičky 48, Kateřinu Márii Tichú, až po príbuzných. Brat frontmana Jindry Poláka, alebo stály člen skupiny Pepa Málek, ktorý sa prvýkrát predstavuje aj ako autor a sólový spevák.Už výber interpretov vzbudzoval podozrenie, že sa podarí namiešať tzv. pikantný jelení guláš, ale nakoniec skôr vzniklo pomyselné degustačné menu, kde každá pieseň je unikátnou a mimoriadnou záležitosťou. Jindra Polák to komentuje takto:„Nový album sa volá  „Všechno bude dobrý“. Ak má Jelen niečo ako životnú filozofiu, tento názov ju vystihuje dokonale. Nájdete tu dvanásť piesní, každú inú, a predsa stopercentne jelenie. Na pomoc sme si tentokrát prizvali aj pár hostí, ľudí, ktorých si vážime, ktorí nás inšpirujú, sú našimi vzormi, kamarátmi, ktorých sme stretli na našej hudobnej ceste as ktorými sme chceli zdieľať spoločnú radosť z tvorby. Či už je to Jiří Pavlica s Hradišťanom, Robert Kresťan a Druhá tráva, Rybičky 48, môj brat Peter a množstvo ďalších mien, s ktorými nás spája naša láska k muzike vo všetkých jej podobách a formách. Dúfam, že si ich počúvanie užijete rovnako, ako sme si my užívali ich tvorbu. Ďakujeme za tých krásnych desať rokov a tešíme na videnie v tej ďalšej desiatke. Už teraz sa tešíme, aké prekvapenia nám prinesie!Skupina Jelen sa už od svojich začiatkov hlási ku koreňom populárnej hudby. Tie sa jej veľmi úspešne podarilo preniesť do súčasného moderného soundu kapely. O tom svedčia aj úspechy v českom rádiovom éteri. „ Jelen“ sa stali jednou z najobľúbenejších skupín rozhlasových dramaturgov a zároveň poslucháčov. Aj na novom albume je „Jelen“ zvuk nezameniteľný. Folk, country, írska ľudová, rock, pop. Žánre namiešané tak, že súčasnému poslucháčovi prídu úplne aktuálne. To skupine umožňuje okrem iného mimoriadna inštrumentálna i spevácka zdatnosť všetkých ich členov.
Ville Valo Neon Noir Tour 2024
piatok 12.04.2024 @19:00
Legendárny ex - HIM Ville Valo ukončuje v roku 2024 svoje obrovské turné.Myšlienkou Neon Noir Tour bolo symbolicky dokončiť to, čo s HIM začal.Ville dodáva : "Keď som vydával hudbu pod hlavičkou VV, nemal som žiadne očakávania, takže som bol dosť šokovaný, keď som zistil, že ľudia stále považujú môj druh hudby za príjemný, vo všetkých podobách. Turné bolo oveľa menej bolestivé, ako som sa odvážil dúfať, a ako hovoríme vo Fínsku, sedí mi ako uliate.Sme veľmi radi, že jednou zo zastávok v rámci tour bude aj Bratislava.Ako predkapela sa predstaví britská skupina z Londýna - Zetra.Lístky:https://predpredaj.zoznam.sk/.../vv-neon-noir-tour-2024.../https://www.bandsintown.com/t/104762333
Godspeed You! Black Emperor (CA) : Nu Sound Of...
štvrtok 18.04.2024 @20:00
Neskutočné sa stalo skutočnosťou – Godspeed You! Black Emperor na Slovensku! Vplyv aký má táto kapela na zvuk žánrov ako post rock, experimentálny rock, drone music je neoceniteľný. Kanadský post rockový kolektív Godspeed You! Black Emperor zapracovali svoje mohutné zvukové divadlo do nového albumu G_d's Pee at State's End!, s ktorým idú na európske turné. Po prvýkrát rozozvučia aj naše brehy – 18. apríla 2024 v bratislavskom Majestic Music Club (MMC). Jedna z najdôležitejších skupín post rocku aj inštrumentálnej hudby – Godspeed You! Black Emperor – sa vracia na scénu s ďalším sountrackom našej doby. Typické zvukové výpady gitarových plôch, do ktorých sa vlievajú husle a kontrabas, ako aj spoločné noisové návaly. Rozpoznateľnosť už po niekoľkých taktoch – netradičné melódie rozvíjajúce sa v repetetívnych a variovaných motívoch. Nič nie je uhladené, ale skreslené a nádherne sa vlniace. Najnovší siedmy štúdiový albume G_d's Pee at State's End! z roku 2021 rozdelili na dve časti: jednu vydali na fyzickom nosiči a druhú na streamovacích platformách. Štyri veľké kompozície majú hlbokú atmosféru, hypnotické crescendá a neúprosne vrstvené veže skresleného zvuku. Nahrávka zahŕňa každý obdivovaný aspekt kanadskej kapely. Čo to o ňom prezrádza už samotný obal, ktorý vlastne pokrýva celú vizuálnu históriu tohto kanadského kolektívu – ilustrácia newyorského umelca Williama Schmiechena s prednou obálkou kvetov a na zadnom obale nádoba so slzným plynom. Vo vnútri bookletu je osvetlený kríž odkazujúci na ich kultový debut F#A#∞ vzdáva hold známemu orientačnému bodu týčiacemu sa na vrchole kopca v rodnom meste skupiny Montreal. Táto grafika sa stala ústrednou témou ich európskeho turné v rámci, ktorého sa vôbec po prvýkrát zastavia aj v Bratislave. Godspeed You! Black Emperor sú taktiež povestní živými koncertmi, na ktorých premietajú cez legendárne 16mm projektory, umelecké analógové koláže. Publikum uvidí 18. apríla v MMC (Majestic Music Club) tvorbu jednej z najdôležitejších post rockových skupín, ktorá nanovo definovala zvuk inštrumentálnej rockovej hudby.
Besnenie Zbojníkov v tvojom meste TOUR 2024 | Bratislava
sobota 20.04.2024 @19:00
BESNENIE ZBOJNÍKOV v tvojom meste tour 2024 so sebou po rokoch prináša na jedno pódium hudobný tandem CATASTROFY a ČAD! Všetko zastrešuje catastrofycký zbojnícky vesmír, takže na mieste čakaj živých zbojníkov, súťaže a všelijaké prekvapenia.V tomto meste zaihrá i špeciálny hosť Refore.
SLOBODNÁ EURÓPA & BEZ LADU A SKLADU
sobota 27.04.2024 @19:00
Ťažko si predstaviť slovenskú hudobnú scénu bez týchto dvoch legendárnych kapiel. Zvukovo síce kráčajú odlišnými smermi, ale niečo ich spája. Obe začínali v undergrounde, a napriek tomu, že od 80. rokov už uplynulo more času, nikdy sa nespreneverili svojim ideálom. Bez ladu a skladu a Slobodná Európa sú dlhoroční priatelia a majú príbuzné názory na mnohé témy, no až teraz sa dohodli, že vyrazia na spoločné turné. "Tieto koncerty vznikli spontánne v šatni na poslednom koncerte v Bratislave. Tam si každoročne voláme kapely, ktoré máme radi a niečo pre nás znamenajú. Tento rok to boli Bez ladu a skladu a to nadšenie so spoločného hrania tam bolo od začiatku." povedal k spoločnému turné Whisky spevák Slobodnej Európy.Slobodná Európa už od svojho vzniku v roku 1989 patrila medzi popredné punk-rock’n’rollové skupiny a ich mnohé skladby patria k tomu najlepšiemu čo na slovenskej scéne vzniklo. Aktuálne hrajú v zostave Whisky – spev, Sveťo – gitara, spev, Peťo Bálik – gitara, Rasťo Gore – basgitara, spev, Tuleň – bicie.Bez ladu a skladu vznikli v roku 1985 ako undergroundová skupina na čele s vtedy iba 13 ročným Michalom Kaščákom, ktorý spieval metaforické texty s odvážnou kritikou vtedajšieho politického režimu. V roku 2009 ich americký New York Times zaradil medzi skupiny, ktoré prispeli k pádu železnej opony. V aktuálnej zostave sú Michal Kaščák – spev, Martin Beďatš – gitara, Peter Kaščák – basgitara, Richard Rybníček – bicie, Rasťo Kubica – saxofón, Peter Kohout – saxofón.Turné po ôsmych slovenských a českých mestách je jedinečnou príležitosťou, ako si užiť obe legendy na jednom pódiu. Parné valce, Podvod, Píšte všetci modrým perom, Pakáreň... Počas jedného večera zaznie toľko skvelých hitov, že by ste si to nemali nechať ujsť! It's Only Underground (but i like it)!
LORDI - Unliving Pictour Show
sobota 04.05.2024 @20:00
Fínsky fenomén Lordi, ktorý v roku 2006 ovládol Eurovíziu, sa vracia do Bratislavy a privezie úplne novú Unliving Pictour Show na podporu posledného albumu Screem Writers Guild.VIP lístok zahŕňa:Vlastný barVlastné toaletyNajlepší výhľad
JARNÉ JAZZÁKY 2024 - THE WOOTEN BROTHERS
štvrtok 16.05.2024 @19:00
Jarné Jazzáky 16. mája 2024 THE WOOTEN BROTHERS / MMC BratislavaJarné Jazzáky sú tu opäť a prinesú do Bratislavy hneď dve jazzové legendy! Festival bude prebiehať dva nezávislé dni. Vo štvrtok 18.5. sa v Bratislave predstaví po prvý krát americké hudobné zoskupenie The Wooten Brothers. V utorok 21.5. k nám zavíta legendárny Mike Stern Band. Oba festivalové večery sa uskutočnia v priestoroch Majestic Music Clubu na Karpatskej ulici. Začiatok je o 19.00hod.Victor, basa, Joseph, klávesy, Roy, bicie, Regi, gitara. Už viac ako štyri desaťročia sú Wootenovci známi ako najtalentovanejšia a najdynamickejšia bratská skupina, akú kedy jazzový svet poznal. Od mladosti boli koncertnou jednotkou, ktorá vždy nanovo definuje hranice jazzu, funku, soulu, R&B, rocku a bluegrassu. Ako The Wootens debutovali polovici 80. rokov ešte ako pätica. Teraz vyrážajú na prvé spoločné turné od predčasnej smrti piateho brata, saxofonistu Rudyho v roku 2010.Najslávnejším z bratov je basák Victor Wooten, päťnásobný držiteľ ceny Grammy, ktorý je považovaný za jedného z najlepších žijúcich basgitaristov, často porovnávaný s Jacom Pastoriusom. Časopis Rolling Stone ho označil za jedného z desiatich najlepších basgitaristov všetkých čias. Joseph Wooten má závratný zoznam talentov, ktorý je pôsobivý aj na pomery klanu Wootenovcov. V súčasnosti je klávesistom skupiny Steve Miller Band, je skladateľom, motivačným rečníkom, a zároveň aj fantastickým spevákom. Spolupracoval s hviezdami ako Whitney Houston a Kenny G, má vlastnú kapelu, a vypomáha svojmu mladšiemu bratovi ako klávesista, spevák a skladateľ v skupine The Victor Wooten Band. Famózny bubeník a perkusionista Roy "Futureman" Wooten je tiež päťnásobným držiteľom ceny Grammy, spolu s Victorom bol zakladajúcim členom skupiny Béla Fleck and the Flecktones. Roy je známy najmä vďaka svojim zbesilým, nenapodobiteľným vystúpeniam na pódiu, ktoré umocňuje surrealistickým výberom nástrojov: jeho charakteristickými vynálezmi sú The Drumitar či klávesy RoyEl. Jeho pôsobivá sólová kariéra a projekty Black Mozart presahujú žánre klasiky, jazzu, soulu, gospelu a hovoreného slova.Regi “Teacha” Wooten si svojím charakteristickým gitarovým štýlom akordov, slappingu, tappingu a zbesilého brnkania získal celosvetovú slávu, aj prirovnania k Jimimu Hendrixovi, Frankovi Zappovi a Chuckovi Berrymu. Regi je známy ako "The Teacha” - vyučoval mnohých významných hudobníkov, svojich malých bratov Josepha a Victora učil, keď mal sám len 9 rokov.The Wooten Brothers spoločne prinášajú na pódium neobyčajnú úroveň skúseností, originality a hudobných znalostí. Ich vystúpenia sú vysokoenergetickou, superfunkovou zmesou štýlov vrátane originálnych piesní a klasiky. Stručne povedané: títo bratia sú skutoční machri a ich koncert si nemôžete nechať ujsť.The Wooten Brothers sa predstavia v zostave:Victor Wooten - elektrická basaRegi Wooten - elektrická gitaraJoseph Wooten - klávesy Roy Wooten - bicieCeny vstupeniek:Sedenie na ploche (rad A-J) : 43,- Eur Sedenie na ploche (rad K-R) : 33,- Eur Sedenie na tribúne: 43,- EurSedenie - galéria vľavo a vpravo: 29,- EurVIP :  59,- Eur (v cene vstupenky sú zahrnuté nealkoholické nápoje a pivo)
JARNÉ JAZZÁKY 2024 - MIKE STERN BAND
utorok 21.05.2024 @19:00
Jarné Jazzáky 21. mája 2024 MIKE STERN BAND / MMC BratislavaJarné Jazzáky sú tu opäť a prinesú do Bratislavy hneď dve jazzové legendy! Festival bude prebiehať dva nezávislé dni. Vo štvrtok 18.5. sa v Bratislave predstaví po prvý krát americké hudobné zoskupenie The Wooten Brothers. V utorok 21.5. k nám zavíta legendárny Mike Stern Band. Oba festivalové večery sa uskutočnia v priestoroch Majestic Music Clubu na Karpatskej ulici. Začiatok je o 19.00hod.Mike Stern prichádza na jarné jazzáky s fenomenálnou zostavou: Dennis Chambers, bicie, Hadrien Feraud, basa, Bob Franceschini, saxofón a Leni Stern, ktorá okrem gitary hrá na n’goni, a spieva.Mike Stern je jedným z najlepších a najznámejších amerických gitaristov, zvaný aj bebopový kúzelník. Začínal v Blood, Sweat and Tears a u Billyho Cobhama. Od roku 1981 hral po boku Milesa Davisa. Ich spoločné hranie trvalo niekoľko rokov, prerušené bolo iba kôli Sternovmu turné s geniálnym Jacom Pastoriousom. Pod Davisovým vplyvom vznikol aj Sternov debutový album Neesh, ktorý odštaroval jeho kariéru ako sólistu a kapelníka. Odvtedy je jazzovou superhviezdou, na konte má množstvo nominácií na Grammy a úctihodný zoznam svetoznámych spoluhráčov - okrem už spomínaných aj mená ako David Sanborn, Steps Ahead, The Brecker Brothers, Marcus Miller, Mino Cinelu, Richard Bona, Victor Wooten, či Roy Hargrove.Saxofonista Bob Franceschini je známy predovšetkým ako dlhoročný spoluhráč Mike Sterna a od The Yellowjackets. Počas svojej kariéry hrával aj so superhviezdami ako Tito Puente, Richard Bona, George Benson, Paul Simon, Eddie Palmieri, Lionel Richie, či Marcus Miller. Spolu s bubeníkom Dennisom Chambersom bol členom slávneho tria s Victorom Wootenom.Sternov dhoročný spoluhráč, bubeník Dennis Chambers hrával aj s ďalšími geniálnymi hudobníkmi ako John Scofield, George Duke, Brecker Brothers, Santana, Parliament/Funkadelic, John McLaughlin, a Maceo Parker. Jeho groove je nesmrteľný - vychádza z fusion jazz, funku, a latino hudby.Francúzsky basgitarista Hadrien Feraud vystupuje od roku 2002, koncertoval, nahrával a spolupracoval s velikánmi jazzu ako John McLaughlin, Chick Corea, Bireli lagrene, Jean-Luc Ponty, Lee Ritenour, Hiromi, Marcus Miller, Richard Bona, Kamasi Washington, Thundercat, Billy Cobham a Dave Weckl.Leni Stern za posledné desaťročia spojila svoj dlhoročne zdokonaľovaný jazzový zvuk s hlboko precíteným skúmaním západoafrických štýlov. Veľa cestovala a študovala v Mali a Senegale, kde vystupovala s ikonickým spevákom Salifom Keitom. Gitaristka a speváčka sa z rodného Mníchova presťahovala do Bostonu pred temer päťdesiatimi rokmi: svoju prvú kapelu založila s Billom Frisellom, jej prvé sólové albumy produkoval Hiram Bullock, na ďalších hosťovali umelci ako John McLaughlin a Michael Brecker. Leni Stern je manželkou Mikea Sterna. Na Jarných Jazzákoch sa tentokrát predstaví v zoskupení:Mike Stern - gitaraLeni Stern - elektrická gitara / n’goni / spevBob Franceschini - saxofón Hadrien Feraud - basaDennis Chambers - bicieCeny vstupeniek:Sedenie na ploche (rad A-J) : 39,- Eur Sedenie na ploche (rad K-R) : 29,- Eur Sedenie na tribúne: 39,- EurSedenie - galéria vľavo a vpravo: 29,- EurVIP :  59,- Eur (v cene vstupenky sú zahrnuté nealkoholické nápoje a pivo)
Nogu Svelo! | Bratislava
utorok 28.05.2024 @19:00
Мы рады сообщить, что весна уже близко, и наша встреча в Братиславе неизбежна!
THE SISTERS OF MERCY
streda 12.06.2024 @19:00
Kultová britská kapela The Sisters of Mercy zavíta v rámci svojho európskeho turné do Bratislavy.Vstupenky v predaji výhradne cez Lístocheck https://listocheck.skCena vstupenky: od 39,60 EUR
BLIND GUARDIAN - The God Machine Tour 2024 + special guest
nedeľa 30.06.2024 @19:30
Legendárni metaloví bardi Blind Guardian navštívia budúce leto SlovenskoKapela je na scéne už viac než 35 rokov.Posledný júnový deň je ešte veľmi ďaleko, ale o dobrých správach je dobré informovať hneď. Legendárni nemeckí bardi Blind Guardian totiž prídu odprezentovať „Boží stroj“ aj na Slovensko. Tak sa v preklade volá ich stále aktuálny a v poradí dvanásty štúdiový album „The God Machine“, ktorý v rámci turné predstavia aj v našej krajine.Aktuálna albumová novinka zo septembra 2022 ponúka 9 strhujúcich, návykových a brilantne zaranžovaných skladieb, ktoré sú mixom moderných progresívno metalových piesní s odkazom na tradičné prvky týchto nemeckých bardov.Kto by nepoznal špecifický hlas Hansiho Kürscha, gitaristov Andého Olbricha s Marcusom Siepenom a bubeníka Frederika Ehmkeho? Snáď medzi fanúšikmi tvrdej muziky nie je nik taký.Blind Guardian môžeme pokojne označiť už za legendy (nielen) nemeckého power metalu. Kapela pochádzajúca z Krefeldu vznikla v roku v roku 1987 a formovala vtedajšiu celú power/speed metalovú scénu.Raketový štartHneď ich debutový album „Battalions of Fear“ z mája 1988 spôsobil na scéne poriadny rozruch. Nezabudnuteľná je najmä úvodná pieseň „Majesty“. V apríli 1989 nasledovala druhá štúdiovka „Follow the Blind“, ktorá dala svetu nesmrteľný hit „Valhalla“.Tretí album v poradí vyšiel v roku 1990 a dostal názov „Tales from the Twilight World“. Za všetky hity môžeme spomenúť song „Lost in the Twilight Hall“.Za tri roky tri vydarené štúdiové albumy a to svet ešte netušil, čo ich v podaní nemeckého kvarteta ešte čaká. Fanúšikovia a aj odborníci ku nim pristupovali už s rešpektom, ktorý si táto kapela právom vyslúžila.Cenené tri albumy z 90. rokovNemci pokračovali s tvorením novej muziky a zrejme sa držali hesla – železo treba kuť, kým je horúce. A dobre urobili. Štvrtý album „Somwehere Far Beyond“ z roku 1992 opäť oslnil a doteraz z neho na koncertoch znie jeden z najznámejších songov kapely – balada „The Bard's Song“.Rok 1995 priniesol doteraz jednu z ich najoceňovanejších nahrávok - „Imaginations from the Other Side“, kde sa štvorici muzikantov podarilo napísať nesmierne silné skladby - pokojne môžeme napísať, že čo pieseň, to hit.Kapela si už medzi albumami dávala trojročnú pauza a tak ďalšia štúdiovka vyšla v roku 1998 a dostala názov „Nightfall – in Middle-Earth“ a kapela na ňom jemne naznačila svoj prechod k progresívnejším vodám.Prechod do progresívnejších vôd a jediná personálna zmena v histórii kapelySiedmy štúdiový album vydali „Slepí strážcovia“ v roku 2002 „A Night at the Opera“, ktorý dostal rovnomenný názov ako album skupiny Queen z roku 1975. Táto nahrávka pokračuje v štýlovej premene z power metalu k progresívnejšiemu zvuku s výraznými orchestráciami, mohutnými zbormi a odklonu od silných gitarových riffov a heavy rytmov.V roku 2005 odišiel z kapely bubeník Thomen Stauch, mimochodom, doteraz do bola jediná personálna zmena v histórii tejto kapely. Populárneho Staucha nahradil Frederik Ehmke. S ním už nahrala kapela v roku 2006 album „A Twist in the Myth“.Nové piesne, ale aj osvedčené hity a hosťOd tohto albumu si kapela už dávala s novými albumami viac načas, ďalší vyšiel až v roku 2010 – „At the Edge of Time. Jubilejná desiata štúdiovka „Beyond the Red Mirror“ vyšla v januári 2015.V roku 2019 vydalo kvarteto muzikantov orchestrálny koncepčný album „Legacy of the Dark Lands“. Bol to odklon od všetkého, čo doteraz skupina nahrala, keďže na albume počujeme len spev Hansiho Kürscha, všetko ostatné nahral pražský filharmonický orchester.Na tomto projekte pracoval Kürsch s André Olbrichom od roku 1996. Je to prvý album, na ktorom Olbrich nehrá na gitare, ale angažoval sa ako skladateľ a producent. Na albume sa vôbec nijako nepodieľali gitarista Marcus Siepen a bubeník Fredrik Ehmke.Doteraz posledná štúdiovka „The God Machine“ je už klasickou metalovou doskou. A práve ju bude prezentovať kvarteto hudobníkov na aktuálnom turné, ktoré zavíta aj na Slovensko.Fanúšikovia melodického metalu, fantasy sveta či Tolkienových príbehov, dobre si teda do kalendára poznačte dátum 30. júna 2024. Práve vtedy sa predstavia Blind Guardian v bratislavskom klube Majestic.Okrem piesní z aktuálnej štúdiovky sa fanúšikovia istotne dočkajú aj nesmrteľných hitov ako „Valhalla“, „The Bard's Song“, „Imaginations from the Other Side“ či „Mirror, Mirror“.Ešte pred samotnými bardami fanúšikov poteší aj medzinárodné power metalové zoskupenie Symphonity, v ktorom od roku 2019 spieva slovenský vokalista Marián Petranin (Castaway, ex-Signum Regis). Šestica hudobníkov bude prezentovať najmä kritikmi a fanúšikmi veľmi dobre prijatý nateraz ich posledný album „Marco Polo: The Metal Soundtrack“ z mája 2022.