Detail akcie

KAMELOT /Awaken The World EU Tour 2024 II - KAMELOT + special guests

Dátum

štvrtok 17.10.2024

Čas

18:30

Miesto

Majestic Music Club

KAMELOT The Awakening World EU Tour 2024 II

Melodici Kamelot prídu do Bratislavy roztočiť uragán plný emócií!!

BRATISLAVA. Trinásť štúdiových albumov, tisíce fanúšikov po celom svete, svieži a chytľavý progresívno-melodický power metal. Aj tak by sa dala v krátkosti opísať tvorba amerických Kamelot.

Kapela, ktorú založili v roku 1991 gitarista Thomas Youngblood a bubeník Richard Warner (skupinu opustil v roku 1997), má od marca 2023 v obehu aktuálny štúdiový album „The Awakening“, ktorý príde v októbri predstaviť naživo aj do Európy. Mimochodom, na novú nahrávku fanúšikovia čakali až dlhých päť rokov.

Potešiteľné pre slovenských fanúšikov je, že toto turné neminie našu krajinu, Kamelot vystúpia vo štvrtok 17. októbra v bratislavskom klube MMC.

Aktuálna štúdiovka, ktorá je trinásta v poradí, prináša fanúšikom trinásť skladieb (vrátane intra), ktoré sa vyznačujú silnými refrénmi, inštrumentálnou hravosťou a silnými kompozíciami.

Podľa slov zakladajúceho člena Thomasa Youngblooda mala skupina pre aktuálny materiál pripravených 25 piesní, napokon sa ich na album dostalo len dvanásť (ak nerátame intro). O produkciu sa postaral uznávaný Sascha Paeth (Avantasia), ktorý spolupracuje s Američanmi už od roku 1999, o mix a mastering sa postaral Jacob Hansen.

Debutový album tejto skupiny „Eternity“ vyšiel v roku 1995, o rok neskôr vydali „Dominion“, na oboch týchto nahrávkach spieval ešte Mark Vanderbilt. V roku 1998 prišiel album „Siége Perilous“ s Royom Khanom za mikrofónom, ktorý sa stal hlavnou zbraňou tejto kapely.

V roku 2011 sa však spoločné cesty Roya Khana a Kamelot rozišli, po siedmich štúdiových albumoch. Azda najväčší úspech dosiahli v tejto ére s albumom „The Black Halo“ z roku 2005.

Po Khanovi do kapely prišiel Tommy Karevik. A aj keď mohli mať skalní fanúšikovia obavy z tejto významnej zmeny, angažovanie tohto Švéda sa ukázalo ako najlepší možný krok.

Karevik priniesol do Kamelot svieži vietor a nové nápady. Navyše, fanúšikovia a kritici ho prijali hneď a bez problémov. Bodaj by aj nie, albumom „Silverthorn“ z roku 2012 sa tento švédsky hudobník viac než parádne.

Kamelot zaujali fanúšikov aj živákom „I am the Empire (Live from the 013)“ z roku 2020, kde si spevák Tommy Karevik strihol viacero zaujímavých duetov – s Alissou White-Gluz z Arch Enemy a Elize Ryd z Amaranthe, ale aj Lauren Hart a Charlotte Wessels (ex-Delain).

A práve tento živák je dôkazom toho, že členovia Kamelot dokážu naživo roztočiť poriadny hudobný uragán plný emócií, ktorý nenechá chladným žiadneho fanúšika. Punc výnimočnosti pridáva tejto kapele nezameniteľný hlas speváka Tommyho Karevika, ktorý s ňou nahral už štyri albumy.

Kamelot budú na turné sprevádzať kapely Ad Infinitum a Blackbriar. Švajčiari Ad Infinitum sú pomerne mladou kapelou, ktorá je na scéne od roku 2018 a na svojom konte má štyri albumy, ten posledný „Chapter III – Downfall“ im vyšiel v marci 2023. Holandskí gothici Blackbriar nahrali zatiaľ dve štúdiovky, posledná z minulého roka sa volá „A Dark Euphony“. Večer otvorí talianská power metalová kapela Frozen Crown, ktorá vznikla v roku 2017.

Fanúšikovia Kamelot, do kalendárov si poznačte dátum 17. október 2024!