Detail akcie

SCOTT BRADLEE’S POSTMODERN JUKEBOX // LIFE IN THE PAST LANE TOUR

Dátum

štvrtok 05.10.2023

Čas

20:00

Miesto

Majestic Music Club

Postmodern Jukebox v Bratislave!

Americká formácia Postmodern Jukebox klaviristu a aranžéra Scotta Bradleeho sa globálne preslávila úpravami popových a rockových songov do „retro“ swingového štýlu. Kvalita, originalita a šarm, s akým Bradlee tieto „prerábky“ produkuje, sa rýchle preslávila sociálnej sieti YouTube, kde vznikla sláva kapely a „nízkonákladový“ vyzuálny štýl, pri ktorom vynikne hudba. Vypredané svetové turné nasledovali až potom.

Bratislavský koncert v apríli 2016 bol skutočným triumfom. Recenzent Marian Jaslovský okrem iného o ňom napísal: „Postmodern Jukebox neprichádza s veľmi originálnym konceptom. V hocakej reštaurácii hrajú jazzové a smooth-soulové úpravy popových a rockových klasík a takýto gastro jazz bol inšpiráciou aj pre Bradleeho. PMJ však zostavil ako crème de la crème žánru a spojil podnikavosť, talent a schopnosť prísť s niečím zaujímavým pre rôzne cieľové skupiny.“

V októbri sa skupina vráti na Slovensko s mierne odlišným konceptom a v čase sa vracia do „gatsbyovskej“ éry starého jazz-u 20. rokov. Bradlee sám zdôrazňuje, že tento návrat k istej intímnosti a časom, keď v jazz-e vyklíčilo naozajstné umenie, je v dnešnej dobe odcudzujúcich moderných technológií logický. A samozrejme, ako tvorca so zmyslom pre štýl vie tento koncept preniesť do plnohodnotnej hudby.