Detail akcie

TATA BOJS a PUDING PANI ELVISOVEJ : Danube Music Day

Dátum

piatok 01.12.2023

Čas

20:00

Miesto

Majestic Music Club

Tata Bojs sľubujú, že „dneska to bude fakt skvělý“ aj v MMC

Jedna z najenergickejších aj najinvenčnejších českých kapiel Tata Bojs vystúpi po dlhom čase opäť v Bratislave. Do Majestic Music Clubu prídu 1. decembra 2023 s posledným albumom Jedna nula aj s prierezom ich tridsaťpäťročnej kariéry.

 

Koncertná kapela. Inými slovami sa nedá lepšie priblížiť českú skupinu Tata Bojs, ktorá je na pódiách už od roku 1989. Energia, s akou pristupujú k živému hraniu, je neuveriteľná. Zároveň však trávili veľa času aj v štádiu, aby pripravili precízne uchopené nahrávky. Horúci kotol vedia vytvoriť v kluboch aj na veľkých festivaloch, kedy na pražskom Metronome v hustom daždi odohrali jeden z najlepších koncertov v histórii tohto festivalu.

 

Tridsaťpäť rokov sa datuje od toho, čo dvaja spolužiaci z pražskej Hanspaulky prišli s nápadom založiť kapelu. Basgitarista Mardoša a bubeník Milan Cais vytvorili okolo seba skvelú partiu, ktorá dnes pôsobí v päťčlennej zostave. Doteraz sa im darí nezaradiť sa do žiadneho štýlu. Namiesto šablónovitých piesní ponúkajú nadľahčený pohľad na život, ktorý prináša veselé aj smutné záležitosti.

Zabudnuté piesne, hity aj rarity – čo zaznie na koncertoch Tata Bojs je vždy prekvapením. Zapríčinené tým, že kapela svojej bohatej kariéry nahrala veľa piesní a nebojí sa pozrieť aj do hlbokej minulosti a obmieňať svoj repertoár. Úspešne do neho zapadol aj nový album

Jedna nula, ktorý vznikol po piatich rokoch od predchádzajúcej nahrávky A / B. Desiata štúdiová radovka svojím názvom odkazuje na binárnu sústavu. Na jej obale sú členovia kapely premenený na jednotky aj nuly. Fanúšikovia si obľúbili single Zvony, Kraftwerk in Saint Tropez a 220 Travoltů, ktorá sa rýchlo zaradila k ich tanečným peckám.

 

Sľúbené prekvapenie je odhalené! Na koncerte Tata Bojs sa predstaví aj obľúbená kapela z Košíc – Puding pani Elvisovej. V spoločnosti svojich českých spriaznencov pokrstí limitovanú vinylovú edíciu ich druhého štúdiového albumu Play/Pause/Eject. Toto veľké československé stretnutie sa uskutoční 1. decembra 2023 v bratislavskom Majestic Music Clube.

 

Košická kapela Puding pani Elvisovej sa opäť stretne so svojou spriaznenou kapelou Tata Bojs. Elektro-indie popová štvorica Slivka (spev), Miloš (bicie), Pino (klávesy, gitara), Viliam (basgitara) sa vráti v čase, kedy im v roku 2007 pokrstil platňu Play/Pause/Eject, zakladajúci člen Tata Bojs, Mardoša bleskom z fotoaparátu. Po šestnástich rokoch sa črtá znovu krst limitovanej verzie tohto vinylu a zdieľanie spoločného priestoru v plnohodnotných koncertných setoch oboch kapiel.

Kým Tata Bojs vydali posledný album Jedna nula ešte v roku 2020, Puding si dali trochu na čas. V roku 2023 sa kapela po dlhšej tvorivej pauze vracia s novým materiálom v podobe zverejnených singlov Trhací kalendár, Space Taxi a Svetová z pripravovaného šiesteho albumu. Práve bratislavský koncert v MMC bude vyvrcholením jesennej klubovej šnúry s vynoveným programom.

 

Obe kapely spája aj prístup k živému hraniu – nie darmo získal Puding pani Elvisovej trikrát za sebou ocenenie ako Najlepšia koncertná kapela roka. Tata Bojs zase presvedčili, že sú v skvelej forme na tohtoročnej Pohode. Po dlhšom čase sa opäť objavia aj v našom hlavnom meste na klubovom koncerte.

 

Koncert skupín Tata Bojs a Puding pani Elvisovej sa uskutoční v rámci edície Danube Music Day.

 

WARM UP:

Bull in China DJ set od 19:00

 

Tata Bojs vystúpia v zostave – Milan Cais (bicie, spev), Mardoša (basa), Vladimír Bár (gitara), Matěj Belko (klávesy), Dušan Neuwerth (zvuk).

 

Informácie:

Danube Music Day: Tata Bojs (ČR); 01. 12.2023; Majestic Music Club, Bratislava / WARM UP: Bull in China DJ set

 

FB event:

https://www.facebook.com/events/1251722112404789/