Detail akcie

FRONT LINE ASSEMBLY, Supports: DEAD LIGHTS + JANOSCH MOLDAU

Dátum

utorok 23.05.2023

Čas

20:00

Miesto

Majestic Music Club

Front Line Assembly – industriálni vizionári v MMC!

 

Do Bratislavy sa vráti chladný kanadský industriál, ktorý rozhorúči klub na maximum. Front Line Assembly sa pri príležitosti svojho svetového turné Arbeit Tour predstavia 23. mája 2023 v Majestic Music Clube. So sebou prinesú dve zaujímavé mená zo súčasnej scény – vychádzajúcu hviezdu Janoscha Moldau a cyber glam goth duo Dead Lights.

 

Strojový rytmus, dystopické syntetizátory Rhys Fullbera a vizionársky hlas Billa Leeba (ex-Skinny Puppy). Front Line Assembly patria k najvýznamnejším predstaviteľom elektronického žánru EBM, hoci často prekračovali hranice industriálnej hudby. Novátori aj vizionári, ktorí sa zaradili k Ministry, Skinny Puppy, Throbbing Gristle, Einstürzende Neubauten, nežijú iba z minulosti. Po štyroch rokoch idú na svetové turné pod názvom Arbeit. Čakali naň z dôvodu dokončenia skladieb z ich sedemnásteho štúdiového albumu Mechanical Soul. Blízko majú aj k skupinám Fear Factory a Front 242, ktorých lídri hosťovali práve na najnovšom albume. Ten ide v línii ich najlepšieho obdobia z ranných deväťdesiatok. Nabití energiou prídu vo veľmi silnej zostave – stabilnú dvojicu Rhys a Bill doplní gitarista Tim Skolda z KMFDM / Marilyn Manson a bubeník Jon Siren, známy zo spolupráce s IAMX. 

 

Ako znie novšia škola dark wave sa dozvieme od Janosch Moldau. Je považovaný za vedúcu osobnosť súčasnej electro-synth nemeckej scény. Jeho ústrednou témou je zložitosť ľudskej duše, ktorá túži po intímnom vzťahu, zároveň si všíma ako človek dokáže všetko zničiť kvôli nenaplnenej túžbe. V tomto momente vytiahnu vreckovky aj páni v publiku. 

 

Rôzne polohy má aj ďalší účinkujúci – britsko-holandské duo Dead Lights sekajúce tanečné rytmy zo cyberelectra a glamgothu. Projekt, ktorý vznikol v čase prepuknutia celosvetovej pandémie a s rozšírením možností tvoriť na diaľku. Rýchlo sa adaptovali na scéne s ich osobitým zvukom – epickými synth basovými linkami zaobalenými do gitarového smogu.

 

Koncert je súčasťou tohtoročnej klubovej série Majestic Music Clubu (Fun Lovin Criminals – 29. máj). Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Informácie:

Front Line Assemble; Janosch Moldau; Dead Lights – 23.05.2023, Majestic Music Club, Bratislava

 

Vstupenky:

https://tootoot.fm/sk/events/63f9d65be7ff30094c796fca

Videá:

https://www.youtube.com/watch?v=zgl2d57VvJM&ab_channel=MetropolisRecords

https://www.youtube.com/watch?v=dL381E4mhHY&ab_channel=RoadrunnerRecords

https://www.youtube.com/watch?v=6F772wh8LKM&ab_channel=janoschmoldauofficial

https://www.youtube.com/watch?v=FQznLkwsR4U&ab_channel=darkTunesMusicGroup