Detail akcie

FUN LOVIN CRIMINALS

Dátum

pondelok 29.05.2023

Čas

20:00

Miesto

Majestic Music Club

Fun Lovin´Criminals – temná stránka New Yorku v MMC

Fun Lovin´Criminals otvorili ďalšiu kapitolu vo svojej dlhoročnej kariére. S novým gitaristom pripravujú siedmy štúdiový album. Medzitým idú na svetové turné, na ktorom zahrajú prierez z ich tridsaťročnej existencie, ako aj dlho nehrávané skladby. Diváci sa môžu tešiť na napínavé príbehy o vášni, zločinoch, drogách a odvrátenej stránke neónovej metropole. FLC zahrajú 29. mája v bratislavskom MMC, ktoré tento rok pripravuje hneď niekoľko koncertných prekvapení. Koncert sa uskutoční v spolupráci s agentúrou Music Press Production.

Fun Lovin’ Criminals sa objavili na newyorskej scéne v roku 1996. Ihneď zaujali zaujímavou kombináciou hiphopu, rock and rollu, bluesu, funky aj jazzu. K tomu pridali latinskoamerické rytmy z mesta, ktoré je známe svojou kozmopolitnou atmosférou. Celosvetovú slávu im zabezpečil už multiplatinový debut Come Find Yourself, z ktorého pochádzajú hity Passive/Aggressive; Smoke ‘Em a Scooby Snacks. Ten použil Quentin Tarantoni do svojich gangsteriek Reservoir Dogs a Pulp Fiction. V roku 1999 boli jedným z headlinerov na Glastonbury. Pečať kvality odtlačili na šiestich nahrávkach, troch live albumoch a niekoľkých kompiláciách.

Na rok 2023 pripravujú vydanie nového albumu v zostave, v ktorej je zakladajúci člen, mulšiinštrumentalista a tvorca všetkých skladieb FLC, Brian Fast Leiser (spev, klávesy, basgitara, trúbka, ústna harmonika), Frank Benbini (bicie nástroje, vokály) a nová posila – Naim Cortazzi (gitara, vokály) – ktorý hráva aj s Happy Mondays. Spolu s ním prišlo odhodlanie hrať piesne, ktoré nezneli na koncertoch pomaly dvadsať rokov.

Koncert je súčasťou tohtoročnej klubovej série Majestic Music Clubu v spolupráci s agentúrou Music Press Production.

Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Informácie:

Fun Lovin´ Criminals (USA)

29.05.2023; MMC, Bratislava

Videá:

https://www.youtube.com/watch?v=HEMjF2n3-SQSQ

https://www.youtube.com/watch?v=7JYfFNQt2Ks