Detail podujatia
Korben Dallas + Adam Baldych
Dátum 13. 10. 2018
Čas 20:00
Miesto Majestic Music Club
Korben Dallas vyrazia na jesenné turné s poľským huslistom Adamom Baldychom

Korben Dallas na jeseň odohrajú krátke turné so špeciálnym hosťom, poľským jazzovým huslistom Adamom Baldychom. Spoluprácu si prvý raz vyskúšali minulý rok na podujatí Mosty-Gesharim, kde predstavili kratšie spoločné vystúpenie. Toto spojenie sa umelcom zapáčilo natoľko, že sa rozhodli zopakovať si ho, tentokrát v podobe celovečerného programu, s ktorým v októbri zavítajú do Bratislavy, Žiliny, Košíc, Prahy a Brna.

“Mali sme doteraz veľké šťastie na ľudí, s ktorými sme mohli spolupracovať, či už to bol Andrej Šeban, Aneta Langerová, súbor Cambiar La Música či symfonický orchester,” hovorí frontman Korben Dallas Juraj Benetin. “Niekto z prvej jazzovej ligy nám doteraz chýbal, teraz sme si zbierku doplnili. Poslucháči tak budú môcť počuť naše pesničky v novej podobe, ktorá však vyznieva veľmi prirodzene. S Adamom si rozumieme aj ľudsky, čo je pre nás vždy veľmi dôležité,” dodáva Benetin.

klip Adam Baldych & Helge Lien Trio: Love
http://www.youtube.com/watch?v=tP6PKDtf4MY

Hoci má Adam Baldych ešte len 32 rokov, stihol už spolupracovať s mnohými poprednými jazzmanmi, ako sú Billy Cobham alebo Jim Beard. Získal štipendium od amerického Berklee College of Music, vystupuje na prestížnych pódiach po celom svete, vrátane Montreux Jazz Festivalu a hamburskej Elbphilharmonie.

“Rád tvorím hudbu na hranici žánrov a kultúr,” hovorí Baldych o spolupráci s Korben Dallas. “V tomto projekte kombinujeme energiu rockovej kapely so sofistikovanosťou jazzu – ide o výnimočné umelecké spojenie.”

Korben Dallas majú za sebou polročnú koncertnú prestávku, ktorú si dali pri príležitosti prírastku v rodine Juraja Benetina. V máji pri svojom návrate na koncertné pódiá dvakrát vypredali bratislavskú Novú Cvernovku, od júna ich fanúšikovia môžu vidieť na festivaloch a iných podujatiach pod holým nebom. Najbližšie sa fanúšikom predstavia 4. júla na Deezer koncerte na bratislavskej Magio Pláži, a následne 14. júla na Vrbovských vetroch.

klip Korben Dallas: Vietor
http://www.youtube.com/watch?v=S4YTzfo7N9I

Predpredaj vstupeniek na turné Korben Dallas s Adamom Baldychom už bol spustený. Vstupenky na slovenské koncerty sa dajú kúpiť v sieťach Ticketportal a Predpredaj.sk. Lístky na státie sa ešte pár dní predávajú za zvýhodnenú cenu 12 eur, od 1. júla sa vstupné zvýši na 15 eur. Predpredaj vstupeniek na koncerty v Prahe a Brne zabezpečujú miestne kluby.