Detail podujatia
DAVOVÁ PSYCHÓZA
Dátum 28. 4. 2018
Čas 20:00
Miesto Majestic Music Club
Tlačová správa (21.03.2018): Davová Psychóza vyráža na jarnú časť koncertov LIVE 2018, voľné dni strávi v štúdiu nahrávaním skladieb na nový album!

Ako členovia kultovej punkovej kapely Davová Psychóza, ktorá je na scéne už 31 rokov, avízovali ešte minulý rok, ten súčasný bude pre ňu o dosť aktívnejší ako tie predchádzajúce. Prioritou je vydanie nového albumu a popri tom koncertovanie. Ešte v prvej polovici januára tohto roku kapela absolvovala sériu šiestich vypredaných koncertov pod názvom LIVE 2018 v rámci jej zimnej časti v Prahe, vo Vrútkach, v Zlatých Moravciach, v Bratislave, v Liptovskom Mikuláši a v Topoľčanoch a počas dní, kedy nebrázdila kluby, v skúšobni pripravovala nové pesničky. Takto to fungovalo do polovice januára, kedy spevák kapely Jano Kassa odletel naspäť do Austrálie, kde v Sydney žije už dvanásty rok. Následne kapela pokračovala na tvorbe nových songov a textov na diaľku takmer dva mesiace, až sa prednedávnom Jano opäť vrátil na Slovensko, aby v skúšobni so zvyškom kapely sfinalizovali nové skladby, ktoré behom apríla v štúdiu nahrajú. Nový album výjde na jeseň tohto roku.

Popri tvorivých aktivitách kapela od druhej polovice marca do konca apríla absolvuje v rámci jarnej časti LIVE 2018 aj pätnásť koncertov. Okrem pomyselnej osi Praha – Brno – Bratislava – Banská Bystrica a Košice skupina zavíta do miest, v ktorých naposledy v roku 2017 v rámci 30 rokov (1987 – 2017) Tour, Show Must Go On, nehrala. Ako vždy, na každom koncerte budú supportovať rôzne kapely, vyberané štandardne zo širokého spektra či už zo zabehaných spriatelených, resp. novších mladých skupín. Na každom koncerte bude aj bohatý merchandise kapely ako nosiče, tričká, odznaky a pod. vrátane vinylových reedícií prvých dvoch albumov kapely Antropofóbia (1991) a Svet žaluje (1992), ktoré v týchto dňoch vyšli pri príležitosti jarnej série koncertov LIVE 2018. Posledný aprílový deň Jano odlieta naspäť do Austrálie a najbližšie koncerty Davová Psychóza absolvuje potom až v budúcom roku 2019...