Detail podujatia
DakhaBrakha
Dátum 3. 12. 2022
Čas 20:00
Miesto Majestic Music Club

DakhaBrakha, bezpochyby najpozoruhodnejšia ukrajinská – a možno aj jedna z najpozoruhodnejších európskych kapiel vôbec, je vo svete známa svojim unikátnym zvukom a dychvyrážajúcimi živými vystúpeniami. Na ich jesennom turné nemôže chýbať ani Slovensko. V bratislavskom Majestic Music Clube vystúpia už 3. decembra. Vstupenky ( 26 EUR ) sú v predaji od 27. septembra cez Lístocheck.

DakhaBrakha svoju hudbu nazývajú ethno-chaos. Ide o zmes tradičného ukrajinského folklóru s experimentami inšpirovanými world music. „Naše koncerty sú inšpiratívne a vždy sa uberajú tou najmenej pravdepodobnou cestou. Ide nám o to, aby sme zostali v pamäti poslucháčov čo najdlhšie,“ láka štvorica na svoje vystúpenia.

Aj vďaka svojej neuchopiteľnosti sú DakhaBrakha populárni na celom svete a bežne tak vystupujú na tých najväčších festivaloch ako je Glastonbury. Záznamy vystúpení KEXP a NPR Tiny Desk zbierajú milióny prehratí na internetu. Ich tvorba je taktiež často využívaná vo filmových soundtrackoch.

Unikátnosť hudby DakhaBrakha čerpá z vlastnej autenticity a sily odkazu. Tá je síce prednášaná zdanlivo jednoduchými prostriedkami; stáročia staré tradičné nástroje kombinované s mohutnými vokálmi vytvárajú priestor, ktorý aj dnes doslova zhltne poslucháča a navodí až hypnotickú atmosféru. V Bratislave vystúpi štvorica s poslednou nahrávkou Alambari, ktorú nahrali v Brazílii, kde do tvorby nasali miestne vplyvy a zdokonalili koncertnú súhru. 

(en)
DakhaBrakha - is a world-music quartet from Kyiv, Ukraine. Reflecting fundamental elements of sound and soul, Ukrainian «ethnic chaos» band DakhaBrakha, create a world of unexpected new music. The name DakhaBrakha is original, outstanding and authentic at the same time. It means «give/take» in the old Ukrainian language. DakhaBrakha was created in 2004 at the Kyiv Center of Contemporary Art «DAKH» by the avant-garde theatre director — Vladyslav Troitskyi. Theatre work has left its mark on the band performances — their shows have never been staged without the scenic effects.