Detail podujatia
Nouvelle Vague
Dátum 29. 9. 2022
Čas 19:00
Miesto Majestic Music Club

Nouvelle Vague sa po šiestich rokoch opäť ukážu v Bratislave

Francúzske zoskupenie Nouvelle Vague, ktoré ponúka originálne coververzie v bossa nova obale, zavíta po vyše 6 rokoch opäť do Bratislavy. Unikátny projekt Marca Collina a Oliviera Libauxa sa predvedie 29. septembra v Majestic Music Clube (MMC) v rámci série Dobrý výber. Koncert bude súčasťou ich európskeho turné, ktoré bude nasledovať po letnej šnúre v USA a Kanade. Nouvelle Vague na ňom s miernym oneskorením po covidovej prestávke oslavujú 15 rokov na scéne - už bez zakladateľa Oliviera Libauxa, ktorý zomrel vlani v septembri vo veku 57 rokov. 

Nouvelle Vague debutovali eponymným albumom v roku 2014. Ukázali na ňom, že známym aj menej známym hitom zo škatuliek ako new wave alebo post punk dokážu dať aranžmány, ktoré zaujmú kritikov, ale aj širšiu verejnosť. Hovoríme o kúskoch ako This Is Not a Love Song od Public Image Limited alebo Love Will Tear Us Apart od Joy Division. Alebo aj skladba In a Manner of Speaking pôvodne od kalifornskej zostavy Tuxedomoon, ktorá má spomedzi ich piesní najviac prehratí na Spotify či YouTube. Odvtedy vydali ďalšie štyri štúdiovky a pravidelne koncertovali po celom svete. V Bratislave vystúpili v Slovenskom rozhlase, KC Dunaj a naposledy v Starej tržnici. 

Áno, podobne pôsobiví ako na nahrávkach sú Nouvelle Vague aj naživo, a to najmä vďaka speváčkam. Na aktuálnych koncertoch sú s nimi Austrálčanka Phoebe Killdeer a Francúzka Mélanie Pain. Atmosféru ich vystúpení cítiť aj z fotiek. No veď sa pozrite na zábery, ktoré pred takmer 10 rokmi spravila Martina Mlčúchová: http://www.mmmusicphoto.com/2012/11/nouvelle-vague-bratislava-18112012.html

Ak preferujete audiovizuálne média, dajte si dokument o skupine, ktorý vyšiel pred piatimi rokmi a je voľne dostupný na Vimeu. https://vimeo.com/221782041

Septembrový koncert Nouvelle Vague bude súčasťou spomenutej koncertnej série Dobrý výber, ktorú z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA. V rámci nej už MMC v minulosti hostil Benjamina Clementinea, Apparata, The Asteroids Galaxy Tour, Movits!, Lamb, The Young Gods či HVOB. 

FB page: www.facebook.com/dobryvyber

IG page: www.instagram.com/dobryvyber

FB event:  

Predpredaj: 

 

Nouvelle Vague – In a Manner of Speaking

https://www.youtube.com/watch?v=zXhLFb34nz4

Nouvelle Vague – I Melt With You

https://www.youtube.com/watch?v=TeX8Ah1eSt8

 

Kontakt pre média: Ján Papač / 0907143895 / jan.papac@gmail.com