Detail podujatia
Milky Chance
Dátum 6. 12. 2022
Čas 19:00
Miesto Majestic Music Club

Milky Chance sa tento rok chystajú na Slovensko hneď dvakrát! Okrem festivalového koncertu na Grape 2022, ktorý sa uskutoční 12. až 13. augusta v Trenčíne, si fanúšikovia budú môcť kapelu užiť aj na samostatnom koncerte 6. decembra v bratislavskom MMC.

MILKY CHANCE (de) 
 

6. december 2022

MMC, Bratislava
 

Vstupenky v predaji od 29. apríla, 11:00 na www.grapefestival.sk/vstupenky

V 2013 zverejnili Milky Chance svoj prelomový singel Stolen Dance a odvtedy sa doslova nezastavili. Skladba sa dostala do čela rebríčkov vo viac ako tucte krajín a bola tiež jednotkou v americkej Billboard Alternative Chart. V nasledujúcich rokoch Milky Chance vydali tri úspešné štúdiové albumy, nazbierali viac ako päť miliónov online počutí, vypredali koncerty po celom svete, účinkovali asi v každej večernej talkshow a hrali snáď na všetkých ikonických festivaloch, od Coachelly, cez Lollapaloozu až po Bonnaroo, ACL alebo aj slovenský Grape. V minulom roku zobrali hudobné rebríčky opäť útokom, a to so svojím ďalším masívnym hitom Colorado. Viac ako 100 miliónov vypočutí online hovorí za všetko. Po singli nasledovalo ďalšie prekvapenie v podobe albumu Trip Tape, ktorý tvoria originálne skladby, covery, demá a remixy. 
Najnovším singlom z albumu je skladba Synchronize, na ktorej, podobne ako pri Colorado, spolupracovali s DECCO. Okrem novej hudby sa Milky Chance venujú aj ďalším zaujímavým projektom. Spomenieme ich iniciatívu Milky Change, ktorá propaguje udržateľnosť v hudobnom priemysle. Svoju karbónovú stopu na turné vyrovnávajú vysádzaním stromov. V minulom roku tiež rozbehli vlastné vydavateľstvo Muggelig Records, ktoré im podľa vlastných slov prinieslo viac zodpovednosti, ale aj slobody.