Detail podujatia
THE DEAD SOUTH
Dátum 19. 11. 2021
Čas 20:00
Miesto Majestic Music Club
The Dead South (Kanada)
19.11.2021, 20:00
MMC, Bratislava

Kanadská dirty-neo-folková kapela The Dead South zahrá po prvýkrát na Slovensku - 19.11.2021, Majestic Music Club, Bratislava           

Kapelu The Dead South najlepšie definuje to, odkiaľ pochádza. Saskatchewan je provinciou v prériách Kanady. Rozlohou dvojnásobok Nemecka, no s počtom obyvateľov menej ako milión. Množstvo prírody, množstvo ticha a množstvo času na to, naplniť ticho zvukmi.           

Tak sa štyria bradatí chlapíci, ako sa sami popisujú, našli vo folku a bluegrasse. S humorom, šarmom a za sprievodu gitary, violoncella, banja a mandolíny zasiahli milióny poslucháčov po celom svete. Ich hneď prvý album Good Company z roku 2014 a predovšetkým pieseň “In Hell  I´ll Be In a Good Company” zabodovali  v hitparádach v Európe i USA a počet zhliadnutí klipu sa vyšplhal až k 247 miliónom zhliadnutí.           

Skupina žne úspechy pre svoje živočísne vystúpenia, aj preto si ich v roku 2019 vyhliadol aj festival Glastonbury. Na koncerte v Bratislave skupina predstaví svoj tretí album Sugar & Joy, ktorý vyšiel na jeseň 2019.


Vstupenky v predaji :

Ticketportal​ https://www.ticketportal.sk/event/The-Dead-South

Goout​​ https://goout.net/sk/the-dead-south/szbxenr/​