Detail podujatia
Therion - rocková opera
Dátum 14. 3. 2018
Čas 18:30
Miesto Majestic Music Club
THERION + IMPERIAL AGE + special guests

JEDINEČNÁ ROCKOVÁ OPERA BELOVED ANTICHRIST

Na Slovensko prichádza v rámci európskeho turné jedna z najvýraznejších svetových symphonic metalových kapiel - švédska metalová legenda THERION. Slovenskému publiku predstaví dlho očakávanú rockovú operu BELOVED ANTICHRIST, na ktorej kapela na čele s jej lídrom Christoferom Johnssonom pracovala intenzívne niekoľko rokov. Táto jedinečná rock metalová opera BELOVED ANTICHRIST je založená na príbehu Antichrista od ruského autora Vladimíra Solovieva, ktorý žil v 19. storočí. Na nahrávaní sa okrem členov kapely ako tenoristu Thomasa Vikstroma, sopranistiek Chiari Malvestiti a Lori Lewis, podielal aj 29 členný spevácky zbor z Moskvy. Rock metalová opera zahrňa neuveriteľných 29 postáv a obsahuje 3,5 hodiny hudby.

Therion, ktorý výrazným spôsobom ovplyvnil dva subžánre death a symphonic metal, netreba zvlášť predstavovať. Kapela oslavuje tento rok neuveriteľných 30 rokov, vydala celkom 15 albumov, 5 DVD a live albumov a odohrala nespočetné množstvo koncertov takmer po celom svete. V januári 2018 cez Nuclear Blast vydávajú v poradí 16. album pod názvom BELOVED ANTICHRIST a vo februári vyrážajú na európske turné.

Bratislavský koncert sa uskutoční v bratislavskom Majestic Music Clube a bude to veľký sviatok pre všetkých milovníkov kvalitnej rockovej a metalovej hudby. Zároveň táto divadelná show je určená aj milovníkom vážnej hudby a opery.

Ako oficiálny support sa predstaví ruská symphonic metalová kapela IMPERIAL AGE, ktorá predstaví metalovú operu The Legacy of Antlantis. Imperial age nie je slovenským fanúšikom neznáma, nakoľko už absolvovala s Therionom európske turné a tiež sa už predstavila v Bratislave s izraelskou legendou Orphaned Land. Taktiež ako špeciálny hosť sa predstaví nemecká kapela Null Positiv.

Predpredaj lístkov bude od 23.8.2017 spustený:
• cez Predpredaj.sk, predprodej.sk
• vo všetkých pobočkách Slovak Telekomu
HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI : Slušnej kanál, Rock & Pop magazine , Rádio Rocková republika, Rádio FM, Rock Hard Slovakia.

Mediálni partneri: Musicborders, Valhalla, Metalexpress, Musicgate.cz, Fobiazine, GutterSociety.com, Music – zone.eu, Livemusic.sk, citylife.sk, Metalmania- magazín, Metalirium, Rádio pre život /Rock/Metal rádio, Slovak Metal Army, Incipitum, Metalsvět, Orbis Metallum, Iron Realm Productions, Stormbringer- the first austrian webzine, Perun.hr, Kronos Mortus-hungarian webzine.