Detail podujatia
Jaga Jazzist
Dátum 29. 4. 2019
Čas 20:00
Miesto Majestic Music Club
Jaga Jazzist opäť zavítajú na Slovensko! Orchestrálny fenomén z Nórska vystúpi koncom apríla v bratislavskom Majestic Music Club.

Toto fantastické zoskupenie umelcov učarovalo slovenskému publiku prvýkrát už na festivale Hodokvas 2006 a následne v Bratislave na jeseň 2015, kde v rámci tour pri predstavení albumu Starfire beznádejne vypredali Ateliér Babylon. Pre mnohých to bol vtedy koncert roka a bolo len otázkou času, kedy sa Jaga Jazzist vrátia na miesto činu.

Kapela, ktorá je považovaná za jeden z najvzácnejších produktov nórskej scény, ponúka ojedinelý fond hudobnej kvality, ktorá presahuje akúkoľvek formu kategorizácie. Dokonale zosynchronizované teleso produkuje inštrumentálnu zmes nápadov, progresívne vyviera do nekonvenčnosti a nadžánrovým presahom dodáva svojmu dielu punc originality.

Ansámbel deviatich muzikantov servíruje na pódiu v jeden moment kultúru jazzu, graduje v línii post-rocku a vzápätí prezlečený do kroja folklórneho šialenstva prerastá do elektro evolúcie. Na svetovom hudobnom poli si vytvoril fantastické renomé a získal ocenenia od kritikov a hudobných kolegov.

Jaga Jazzist, ktorí sú preslávení energickými živými vystúpeniami, sú na scéne už 25 rokov a majú na konte 7 štúdiových albumov. Ich koncerty sú postavené na nadčasovej kompozícii a pódiu vybavenom desiatkami kusov rozmanitého hudobného arzenálu.

Lístky na aprílový bratislavský koncert sú v predaji od 22 EUR na www.ticketportal.sk/event/Jaga-Jazzist.