Detail podujatia

Hugh Cornwell - The Acoustic Tour
Dátum: 2. 12. 2017
Čas: 21:00
Místo: Majestic Music Club
Hugh Cornwell je jedným z najkvalitnejších skladateľských talentov vo Veľkej Británii. Premiérovo sa predstaví na Slovensku už o 3 mesiace. Na akustickom koncerte v decembri v bratislavskom Majestic Music Clube zahrá skladby, ktoré sú prierezom celej jeho kariéry od raných Stranglers po súčasnosť, vrátane nových a nikdy predtým nehraných skladieb z budúceho štúdiového albumu "Villains”.

Ako pôvodný gitarista, spevák a hlavný skladateľ britskej rockovej kapely The Stranglers, získal obrovský úspech s desiatimi hitovými albumami a 21 singlami v Top Forty, ktoré bodovali v Európe rovnako ako v USA s klasickými hitmi vrátane Peaches, No More Heroes, Golden Brown, Nice N’ Sleazy, Always the Sun a Duchess.

Cornwellov zatiaľ posledný štúdiový album Totem and Taboo bol sprevádzaný nadšenými recenziami. Bol nahratý v štúdiu Electrical Audio v Chicagu a zmixoval ho legendárny Steve Albini.


"Britský punkový temný pán.” David Fricke/Rolling Stone

"Jeho najsilnejší album za posledných 30 rokov.” Mojo

"Desať piesní, desať odlišných sentimentov, desať atmosfér, všetko nepochybne Cornwell a naozaj, všetko pekelne dobré.” Your Flesh